DOB skr. poczt. 2108 90-959 Łódź 2 MBank?

Dostałem taki list, gdzie nadawcą był DOB skr. poczt. 2108 90-959 Łódź 2. Patrząc na kopertę trudno stwierdzić kto mógłby stać za tą korespondencją. Dopiero po otworzeniu listu okazało się, że spod tego adresu wysyłane są listy od MBanku. Przysłali mi po prostu nową kartę debetową. Jak widać korzystają ze skrytki pocztowej o numerze 2108, a ich siedziba znajduje się w Łodzi. List został dostarczony przez Pocztę Polską, z którą MBank ma jak widać umowę od 18.11.2013 roku. A oto skan koperty podpisanej w ten oto sposób. W okienku był oczywiście mój adres, wydrukowany na kartce, do której przyklejona została nowa karta debetowa.
DOB skrytka pocztowa 2108 90-959 Łódź 2Jeśli ktoś będzie się zastanawiał kto taki wysyła listy tytułując się jako DOB pod skrzynką pocztową 2108 to jasne już będzie, że to MBank. Jest to jeden z najpopularniejszych usługodawców bankowych, z którego korzysta wielu Polaków. Jako jeden z pierwszych oferował bankowość elektroniczną co zjednało mu wielu klientów. Dziś już jest to oczywiście standard, bo większość banków daje dostęp do konta za pomocą internetu.
Gdyby próbować szukać w wyszukiwarce np. bing czy google wyrażenia dob bank to niestety nic nie wskazuje, że jest to mbank. Adres ich głównej siedziby to: mBank S.A., ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 728.Na swojej stronie podają jeszcze taki adres: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING), LODZ, SKRYTKA POCZTOWA 2108, 90-959 LODZ 2. Pod ten adres można kierować korespondencję dotyczącą bankowości indywidualnej i kart bankomatowych. Zastanawia mnie tylko jedno – dlaczego tak dziwnie podpisali tę kopertę. Zamiast napisać MBank to napisali DOB. Co to ma niby znaczyć? Od czego to jest skrót? Przecież można byłoby taką kopertę wrzucić do śmieci bez jej otwierania skoro nadawca jest mi czy komuś innemu nieznany. Tak się jednak złożyło, że w tym samym czasie dostałem korespondencję z innego banku również z kartą bankomatową, więc domyśliłem się, że to może być podobny przypadek.

Znalezione dzięki:

  • dob łódź
  • DOB Lodz
  • dob-sok