Naklejka ostrożnie nie rzucać pdf

Każdemu chyba zdarza się wysłać czasem jakąś rzecz sprzedaną w internecie (np. na allegro albo olx) pocztą albo za pomocą firmy kurierskiej.
Dostawcy nie zawsze zachowują należytą ostrożność przy transportowaniu paczek. Warto więc nakleić na opakowaniu tekturowym naklejkę informującą o konieczności ostrożnego obchodzenia się z paczką. Naklejki albo taśmy klejące noszą takie napisy jak: „uwaga nie rzucać”, „nie rzucać szkło”, „ostrożnie nie rzucać”, „stop! ostrożnie nie rzucać!”. Czasem taka taśma zawiera także napis: „Proszę sprawdzić stan i zawartość paczki w obecności kuriera. W razie stwierdzenia nieprawidłowości sporządź protokół”.

naklejka ostrożnie szkło nie rzucać

ostrożnie nie rzucać

Przy wysyłce paczki Pocztą Polską nie można naklejać takich oznaczeń. Można wyłącznie zakupić dodatkową usługę OSTROŻNIE.

W przypadku wysyłania za pośrednictwem kurierów (np. GLS, DPD, UPS, FeDex, Geis, Patron Service) takie oznaczenie jest dozwolone i zawsze warto przykleić je na paczkę, szczególnie jeśli wysyłamy przedmiot, który można łatwo uszkodzić.

Ostrożnie nie rzucać pdf” zawiera 39 naklejek, które po wydrukowaniu i wycięciu nożyczkami można przyklejać na paczki. Jeśli nie drukujesz na papierze samoprzylepnym tylko zwykłym to do tekturowego opakowania paczki możesz przykleić taką naklejkę za pomocą kleju introligatorskiego.

Taniej usługi kurierskie zamawiać można za pośrednictwem np. serwisu furgonetka:

Po wpisaniu danych do wysyłki wystarczy opłacić usługę przez internet, pobrać dokumenty przewozowe (list przewozowy oraz protokół przekazania towaru w dwóch egzemplarzach), wydrukować je na domowej drukarce, nakleić na paczkę w tzw. „przyldze” kurierskiej i czekać na przyjazd kuriera, który odbierze paczkę. Przylga kurierska to jest przezroczysta folia z mocnym klejem z jednej strony, w którą wkłada się list przewozowy. Klej jest na tyle mocny, że przylga przyklei się do każdej powierzchni, również folii. Za pomocą furgonetki można również wysyłać paczki Pocztą Polską, a dokładnie kurierem Pocztex. Wystarczy podać dane do wysyłki i wybrać urząd pocztowy, do którego zaniesiemy paczkę. Na takie paczki pocztowe nie można jednak umieszczać naklejki ostrożnie nie rzucać.

Obok zestawu naklejek w pdf uwaga nie rzucać możesz także pobrać pojedyncze obrazki z napisami w 3 różnych wersjach, które zamieściłem w tym wpisie. Wszystkie są w formacie png co pozwala je wydrukować nawet w większym rozmiarze bez straty jakości, co miałoby miejsce jakby był to plik jpg.

uwaga nie rzucać!

Znalezione dzięki:

  • uwaga szkło etykieta pdf