Pies pokojowy przykładowe gatunki

Pies pokojowy to określenie stosowane w odniesieniu do psów, które są szczególnie dobrze przystosowane do życia w bliskim kontakcie z człowiekiem i spędzania dużej ilości czasu w pomieszczeniach mieszkalnych. Pies pokojowy charakteryzuje się zazwyczaj spokojnym i przyjaznym usposobieniem oraz dobrą zdolnością do przystosowania się do różnych sytuacji i warunków środowiskowych.

pies pokojowy przykładoweDo najpopularniejszych ras psów pokojowych należą m.in.: jamnik, york, mops, shih tzu, bokser, golden retriever, labrador retriever czy beagle. Są to psy o różnych rozmiarach i umaszczeniach, ale wspólnym mianownikiem jest ich przyjazne i towarzyskie usposobienie oraz brak skłonności do agresywnych zachowań.

Oto kilka przykładowych gatunków psów pokojowych:

Jamnik – mały pies o szczególnie wesołym i towarzyskim usposobieniu, doskonale sprawdza się jako towarzysz rodziny z dziećmi.

York – mały pies o eleganckim wyglądzie, charakteryzuje się dużą inteligencją i dobrą zdolnością do szkolenia.

Mops – mały pies o spokojnym i przyjaznym usposobieniu, świetnie sprawdza się jako towarzysz rodziny z dziećmi.

Shih tzu – mały pies o wyjątkowo wesołym i towarzyskim usposobieniu, bardzo dobrze sprawdza się jako towarzysz dla rodzin z małymi dziećmi.

Bokser – średniej wielkości pies o szczególnie przyjaznym i towarzyskim usposobieniu, doskonale sprawdza się jako towarzysz rodziny z dziećmi w różnym wieku.

Golden retriever – duży pies o przyjaznym i wesołym usposobieniu, doskonale sprawdza się jako towarzysz dla dużej rodziny.

Labrador retriever – duży pies o szczególnie przyjaznym usposobieniu, który doskonale sprawdza się jako towarzysz rodziny z dziećmi.

Beagle – mały pies o szczególnie towarzyskim i wesołym usposobieniu, doskonale sprawdza się jako przyjaciel rodziny z dziećmi.