Śmieci u sąsiada upomnienie Straż Miejska

Jeśli nie pomaga słowne upomnienie sąsiada, który na swojej działce gromadzi śmieci to przed powiadomieniem Straży Miejskiej można do skrzynki na listy wrzucić własnoręcznie napisane upomnienie. Można po prostu napisać to anonimowo albo zredagować tak, aby wyglądało jak powiadomienie od Straży Miejskiej. W tym drugim przypadku nie wiem, niestety, czy jest to legalne, więc proszę o ewentualne stosowanie tego sposobu po konsultacji z oddziałem Straży Miejskiej w swoim mieście.

Oto wzór upomnienia dla sąsiada:

„Użytkowniku działki nr 146510_8.0509.2 (Warszawska 105)

STRAŻ MIEJSKA W WARSZAWIE

informuje o konieczności uprzątnięcia śmieci zalegających na ww. posesji do dnia 30.04.2016.

Kto nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego podlega karze grzywny do 1500 złotych. Podstawa prawna: ustawa o utrzymaniu czystości i artykuł 117. kodeksu wykroczeń.”

Numer działki sprawdzimy na stronie: geoportalu. Po znalezieniu działki sąsiada klikamy na niej prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję identyfikacja. upomnienie dla sąsiada śmieci gromadzi
Tekst upomnienia można wydrukować na zwykłej kartce papieru stosując czcionkę np. Verdana o wielkości 16 oraz pogrubienie liter, aby informacja była czytelna. W celu zaprezentowania wzoru upomnienia numer działki oraz ulica zostały wybrane zupełnie losowo.