Wniosek o urlop

Wniosek o urlop, czyli podanie o urlop.

Jak powinien wyglądać prawidłowo skonstruowany wniosek urlopowy? Napisanie prośby o urlop nie powinno raczej nastręczać wielu problemów. Wniosek kierujemy do swojego pracodawcy lub kierownika. Jak wypełnić wniosek o urlop? Na podaniu należy zawrzeć przede wszystkim swoje dane, czyli imię i nazwisko oraz nazwę piastowanego w firmie stanowiska, które wpisujemy w lewym górnym rogu dokumentu. Prawy górny róg to miejsce na wpisanie miejscowości i daty złożenia wniosku. Sama treść podania powinna być raczej zwięzła i rozpoczynać się od typowego sformułowania: „Proszę o udzielenie mi urlopu wypoczynkowego…” lub „Niniejszym składam wniosek o udzielenie mi urlopu…” albo „Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie urlopu…”. W tym miejscu zawrzeć należy także:

– od kiedy do kiedy chcemy, aby udzielono nam urlopu (np. od dnia 15 lipca do dnia 28 lipca),
– za jaki rok przysługuje nam urlop (np. przysługujący za rok 2018)
– ile dni roboczych będzie trwać (np. w liczbie 10 dni, biorąc za przykład podane wyżej ramy czasowe).

Tak uzupełniony wniosek urlopowy podpisujemy oraz dostarczamy do przełożonego, który po pozytywnym rozpatrzeniu naszej prośby wniosek również podpisze i uwzględni naszą nieobecność w grafiku. W tym momencie możemy już zacząć cieszyć się ze zbliżającego się okresu wypoczynku. Pozostanie do zrobienia rzecz najprzyjemniejsza, czyli zaplanowanie, gdzie spędzi się urlop, o ile nie pomyśleliśmy o tym jeszcze przed złożeniem podania urlopowego. Odpoczynek od pracy na etacie jest istotny dla każdego pracownika. Jeśli pracujemy na przykład głównie przy biurku i przed komputerem to warto zaplanować wypoczynek tak, by spędzać ten wolny czas aktywnie. Najlepiej na łonie natury lub podróżując i zwiedzając ciekawe zakątki Polski czy świata.

Pobierz wzór wniosku urlopowego w formacie pdf lub doc, gotowy do wydruku i wypełnienia:

wniosek o urlop podanie o urlop
Kliknij na obrazek prawym przyciskiem myszki i wybierz opcję „zapisz link jako”, aby zapisać wzór podania o urlop na dysku swojego komputera.

Inne popularne podania urlopowe to: wniosek o urlop macierzyński oraz wniosek o urlop wychowawczy.

Znalezione dzięki:

  • wniosek o urlop
  • wniosek urlopowy
  • podanie o urlop
  • wniosek urlopowy pdf